
Всі знають, що торгова марка – це ні що інше як знак, що допомагає індивідуалізувати ваші товари або послуги на ринку. Простіше кажучи цей знак допомагає не сплутати ваші товари та компанію з подібними.
Що може використовуватися в якості торгового знака? Перш за все, текст, ілюстрації, а також звукові або комбіновані елементи.
По суті торгова марка це свого роду реклама, адже з її допомогою відбувається впізнавання бренду. І тому до її розробки і просування слід поставитися досить серйозно.
Зареєструвавши свою власну торгову марку, ви можете захистити свої права та інтереси, якщо хтось захоче забрати ваш продукт. Також при необхідності ви можете передати право власності на торговельну марку іншому власнику.
Важливо пам’ятати, ще не зареєстровані торгові марки рекламувати заборонено. У той же час зареєстровану торгову марку можна вільно використовувати як в Інтернеті, так і у франчайзингу, а також реєструвати .UA домени.
Отримати реєстрацію торгової марки нескладно. Насамперед, необхідно перевірити свій логотип на предмет унікальності через базу Укрпатенту. Це перший крок, який дозволить переконатися, що ваш логотип не порушує чиїхось прав. Потім необхідно зібрати ряд документів: ілюстрація торгової марки як в електронному, так і в друкованому вигляді. Потім докладний перелік товарів (послуг), під які реєструється даний товарний знак. Українською мовою вказується назва фірми та її офіційна юридична адреса, або ПІБ і місце проживання фізособи. Також вимагається довіреність патентним повіреним на те, щоб вони могли представляти інтереси заявника у відповідних установах.
Заявку на реєстрацію ТМ подає фізособа чи юрособа в «Український інститут інтелектуальної власності». Для реєстрації торгової марки можна подати тільки одну заявку. Єдиним винятком є бажання отримати право на логотип в різних колірних варіантах – тоді потрібно дві заявки.
Заявку на реєстрацію ТМ подає фізособа чи юрособа в «Український інститут інтелектуальної власності». Для реєстрації торгової марки можна подати тільки одну заявку. Єдиним винятком є бажання отримати право на логотип в різних колірних варіантах – тоді потрібно дві заявки.
Протягом 60 днів з моменту подання заявки сплачується збір, який не компенсується навіть в разі відмови. В процесі реєстрації товарного знака він попередньо проходить дві основні експертизи: формальну (правильність заповнення, наявність всіх паперів, відповідність класу реєстрації тощо) і кваліфіковану (унікальність торгової марки).
Після позитивної відповіді протягом трьох місяців позивач повинен сплатити держмито на свідоцтво. В кінці процесу заявник отримує свідоцтво Держслужби інтелектуальної власності, яке дійсне 10 років з дня подачі заявки.
До речі, зареєструвати торгову марку можна і без повіреного. Для цього доведеться самостійно перевірити за базою Укрпатенту зареєстровані ТМ, правильно скласти заявку українською мовою, і уважно заповнити реквізити для сплати держмита. В середньому вартість реєстрації торгової марки становить близько 300$.
Про що потрібно пам’ятати при реєстрації ТМ?
Якщо ви хочете використовувати логотип, а також назву компанії чи бренду окремо, то доведеться подати дві окремі заявки на їх реєстрацію.
Також слід використовувати свій товарний знак лише за призначенням, заявленому вами в заявці. В іншому випадку торгову марку легко може відібрати ваш конкурент.
Якщо ви були неуважні при аналізі товарних знаків на першому етапі, ви можете отримати відмову в її реєстрації без повернення первинного внеску.
Якщо торгова марка зареєстрована на декількох власників, і згодом вони вирішать розділити бізнес і почнеться суперечка за торгову марку, то добре якщо вони зможуть прийти до консенсусу і один власник продасть ТМ іншому. В іншому випадку права на товарний знак втратять всі власники.
Ми готові допомогти вам в реєстрації і просуванні вашої торгової марки – розробимо барвистий логотип який запам’ятається, слоган, розробимо сайт і до дрібниць продумаємо ваш брендбук..