Back to top

Розробка айдентики, етикетки, упаковки

Особливості адаптивного дизайну

Адаптивний дизайн – це спосіб коректного представлення веб-ресурсів на різних носіях, незалежно від розміру екрану або мобільності пристрою. Адаптивний дизайн передбачає створення однієї версії, яка буде адекватно виглядати і правильно працювати на будь-якому пристрої – смартфоні, планшеті, ноутбуці або стаціонарному комп’ютері.

Адаптація корпоративних сайтів, інтернет-магазинів, лендінг-сторінок або розсилки кореспонденції під девайси різного типу відіграє важливу роль для бізнесу. Вона дозволяє забезпечити презентабельність, функціональність і зручність роботи веб-ресурсів для будь-якого користувача. В іншому випадку можна втратити частину цільової аудиторії. Існують різні способи вирішення цього завдання, і адаптивний дизайн є одним з них.

адаптивний дизайн

Адаптивний дизайн сайтів

Головною вимогою користувачів мобільних пристроїв до сайтів є висока чіткість зображення і відмінна читаність тексту незалежно від розміру і повороту екрану. Не менш важливою є зручність інтерфейсу і працездатність функціоналу. Дизайн повинен бути і зрозумілий, і приємний користувачеві.

Тому при розробці адаптивного дизайну створюється кілька шаблонів під різні формати екранів. Важливо зберігати спадкоємність стилю, щоб користувач розумів, що це один і той же ресурс. Можна додавати чи прибирати якісь кнопки або колонки, змінювати їх розташування. Однак пропорції, колірне рішення, візуальна ієрархія, повідомлення і навіть дрібні елементи повинні бути максимально схожими.

Не слід забувати про важливість організації сторінки з точки зору її просування в пошукових системах. Структурованість контенту, використання заголовків і списків в дизайні сторінки допомагають створити шлях для пошукових ботів.

Спливаючі вікна і рекламні банери повинні легко закриватися і не загороджувати важливу інформацію на сторінці. Відводити під них рекомендується не більше 20% екранної площі. Форми підписки, реєстрації, акцій можна розташовувати в футері, хедері або на постійних блоках у внутрішньому полі сторінки.

Адаптивний дизайн, Адаптивний дизайн і особливості відображення графічної інформації

Адаптивний дизайн електронних листів 

При створенні адаптивного макета для email-розсилки слід враховувати, що на мобільних пристроях краще використовувати одиностовпчикові шаблони. Найважливіша інформація повинна розташовуватися вгорі. Наявність дрібних посилань і кнопок, на які складно вцілити, значно знижує юзабіліті листів.

Студія дизайну ТСД – дизайн для вашого бізнесу

Створення адаптивного дизайну не тотожне простій заміні фіксованих пікселів на процентні співвідношення. Необхідно розуміти, як буде вести себе ресурс в залежності від екрану. Дизайнер ретельно прораховує всі відступи і переноси, розміри графічних елементів і блоків для того, щоб оптимально використовувати площу екрану та зробити сторінку максимально привабливою, працездатною і цікавою.

Студія дизайну ТСД – брендингові рішення, графічний дизайн, послуги фотостудії.

Add CommentName*Email*Website