Back to top
Логотипи та їх підробки: де замовити лого, щоб не вскочити в халепу

Підробки логотипів стали класикою жанра. Ми вже давно навчені відрізняти справжній Адидас від китайського та іншого палева. Наточене око українців, які з дитинства пізнали потужну силу риночної торгівлі, помічає найдрібніші деталі та невідповідності в дизайні логотипів. Нас не надурити ні підробною Пумою, ні Найком, ні Дольчегабаною, всім й так відомо на якій Арнаутській це все шиється. 

 лого фейк

Підробка логотипів: світова практика та боротьба з плагіатом в дизайні 

Час не стоїть на місці. Але історій з підробками логотипів, на жаль, не стає менше. Недобросовісні бізнесмени не вигадують нічого нового. Вони просто нахабно перемальовують логотипи відомих торгових марок.

Пам’ятаєте треш з логотипом мережі швидкого харчування «Вкусно и точка», якою в росії спробували замінити МакДональдс? Новостворений лого не лише схожий на логотипи відомих світових брендів. Він явно дублює логотип португальського виробника кормів для тварин Matosmix.

логотипи підробки

Знайдіть 5 відмінностей. Лого «Вкусно и точка» vs лого Matosmix

А ось ще приклади, повз які просто неможливо пройти. 

логотипи підробки

 Плагіат лого? Ні, не чули! Оригінальний логотип Tide vs Tids

плагіат лого
Ми не близнюки і навіть не родичі: оригинальний логотип KFC vs лого Closer Toys

підробка логотип adidas

На різних полюсах. Оригінальний Adidas проти ….

Сильні бренди завжди притягують тих, хто хоче легко пройти уторованим шляхом. В променях сонця завжди гріються інші. Але є різниця між бажання нагріти руки та пошуком натхнення. Деякі варіації на тему відомих лого викликають справжній захват своєю креативністю.

didpanas лого дизайн

Дід Панас спокійно рулить. Адідас нервово курить.

Як бачите, є нюанси. Але в будь якому випадку, використання чужої айдентики вимагає офіційного дозволу власника.  Якщо ви думаєте, що достатньо поміняти букву в неймінгу чи трошки змінити якісь елементи в дизайні, і можна сміливо виводити продукт на ринок, ви помиляєтесь. Це протизаконно. І може призвести до дуже серйозних наслідків. 

Так, відомо, що компанія Gucci виграла суд проти індійського бізнеса, який виробляв, зберігав та пропонував велику кількість контрафактної продукції, включаючи шкарпетки та пакувальний матеріал, під їх назвою та добре відомим логотипом із зеленими та червоними стрічками. 

дизайн логотипу

Шкарпетки Gucci. Фото з Інтернету. Оригінал чи аналог?

А як у нас: що буде за плагіат дизайну в Україні

У військовий час гірше за ворога є лише мародер. За воєнних умов в Україні триває боротьба за прозорий ринок та чесне ведення бізнесу. 

Так, на початку січня 2023 Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи проти української телекомпанії «Дитяче телебачення України» щодо заборони використання позначень схожих на позначення американської компанії-конкурента Viacom International Inc. (США), яка оперує логотипами «NICK», «NICK JR.» та «NICKELODEON». Раніше суд визнав, що компанія-відповідач порушує статтю 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» і призначив їй штраф у розмірі 80 тис. грн та зобов’язав припинити порушення. Але АМКУ не отримав доказів, що порушення припинено, тому було розпочато розгляд справи за ознаками, передбаченими в п. 4 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» – невиконання рішення органів Антимонопольного комітету України.

плагіат логотипа

Ще одна нещодавна справа, яка стосується копіювання логотипу та назви бренду. В грудні 2022 АМКУ оштрафував туристичну компанію за використання логотипу та назви, що схожі на позначення компанії конкурента. 

плагіат логотипу

Гучний штраф в 10 млн грн накладений в січні 2023 на українську фармацевтичну компанію «Здоров’я» за плагіат дизайну упаковки лікарського засобу «Цитрамон-Дарниця». плагіат дизайну упаковки ліків

Де замовити дизайн логотипа, щоб не порушити закон

Незалежно від того, свідомо чи ні бренд копіює чужий дизайн логотипа, відповідальність буде суворою. Штрафи, заборона використання зображення, маса часу, нервів та грошей, витрачених на судові перепетії. Воно вам треба? Навіть, якщо бізнес суперчесний, плагіат логотипа може виникнути навіть тоді, коли недостатньо професійний виконавець ненавмисно створює дизайн, аналогічний існуючому. 

Щоб бути впевненим в ексклюзивності та якості логотипу та застрахувати себе від всіх вірогідних неприємностей, замовляйте дизайн логотипа лише у фахівців з бездоганною репутацією. 

Маючи багаторічний успішний досвід, ми гарантуємо якість нашої роботи. Замовивши у нас дизайн логотипа, ви отримаєте унікальний, сильний, виразний логотип, що виведе ваш бізнес на вищий рівень. 

Щоб замовити унікальний дизайн логотипа, заповніть форму