Back to top
заказать дизайн рыбной упаковки

Як створити дизайн упаковки для морепродуктів? Яким чином оформити вакуумну упаковку для риби, креветок, кальмарів? Як повинна виглядати етикетка на рибних консервах і пресервах? Сьогодні ми обговоримо актуальні тенденції дизайну рибної упаковки і етикеток для морепродуктів.

Ринок вимагає: дизайн упаковки для риби, що продає

Трохи статистики. В останні роки український ринок риби і морепродуктів тішить своєю динамікою. Вітчизняні підприємці не тільки розвивають внутрішній ринок за рахунок імпорту і власного виробництва, а й активно нарощують експортні поставки.

Маркетингові дослідження показують, що тільки за 2020 рік експорт риби зріс більш, ніж на 13% в порівнянні з попереднім періодом і досяг 2,4 млн. дол. Причому, основними імпортерами рибної продукції з України стали такі країни, як Німеччина, Данія та Молдова. Україна має всі ресурси для того, щоб стати центром переробки імпортної рибної продукції, наприклад, норвезької.

Специфікою українського ринку є те, що за споживача часто борються не стільки товари, скільки компанії-виробники і дистриб’ютори. Буває, що під різними торговими марками продається аналогічна продукція, що іноді навіть має однаковий джерело походження.

І, звичайно ж, український ринок йде шляхом розвитку власних брендів і пропозиції ексклюзивного продукту. Це може бути, наприклад, копчена або солона риба, виготовлена ​​за особливою рецептурою або салати з водоростей чи унікальні морські коктейлі.

У зв’язку з цим конкурентоспроможна, трендова, приваблива, така, що продає упаковка для риби і морепродуктів має вирішальне значення. І українським дизайнерам є, що запропонувати.

тренди дизайну упаковки для морепродуктів

Ідеї ​​дизайну рибної упаковки і етикетки

Сучасний дизайн характеризується креативною інтерпретацією вічних тем і включенням інноваційних компонентів. У дизайні упаковки та етикетки з’являються нові рішення, дивовижні форми, цікаві концептуалізації. І в цілому, видно значне якісний стрибок у порівнянні з дизайном минулих років.

В оформленні упаковки і етикеток для риби і морепродуктів обігруються такі основні мотиви як природне середовище проживання, промисел, переробка, споживання. Чітко простежуються глобальні тренди, в основі яких лежать 7 основних принципів дизайну упаковки для рибної продукції.

1. Ідеї приготування і подачі

Центральним елементом дизайну стає апетитна картинка чи фотографія, що показує продукт і страви з нього у всій красі. На зміну оселедчику з цибулькою і кропом прийшли більш модні зображення, що відповідають сучасним уявленням про естетику в гурманстві.

2. Дизайн з упором на простоту і зручність для споживача

Більшість людей люблять рибу, але не процес її приготування. На щастя,  багато видів рибної продукції та морепродуктів вже готові до вживання чи вимагають мінімальних зусиль і майстерності. Наочно відобразивши це на упаковці, можна кардинально розширити коло покупців продукту.

3. «У синьому морі кораблі»

Дизайн, що розповідає про місця та способи видобутку того чи іншого рибного продукту, підвищує довіру споживача. Характерними рисами такого оформлення є зображення кораблів, рибальських снастей, рибалок та водних пейзажів.

4. Демонстрація якості, свіжості, корисності продукту

Упаковка з прозорими віконцями, реклама риби в картинках, знаки сертифікації, акцент на наявність в продукті вітамінів, мікроелементів, життєво необхідних речовин.

дизайн упаковки для риби

5. Креативні зображення та оригінальна форма упаковки

Втілення різні, але в результаті упаковка стає твором мистецтва. Це той момент, який вимагає від дизайнера дуже хорошого розуміння поточної ситуації та натхненної творчості.

6. Гумористичні тексти та зображення в дизайні етикетки

А також драйвовий дизайн, епатаж, можливо навіть хардкор. Такий стиль особливо підходить до упаковки копченої риби під пиво. Дуже важливо, працюючи в цьому напрямку, точно розуміти смаки цільової аудиторії, щоб не образити споживача, не дискредитувати бренд і не перетворити маркетинг на фарс.

7. Дизайн упаковки та етикетки з акцентом на бренд

Головне завдання дизайну в цьому випадку – продемонструвати надійність бренду, показати серйозне і уважне ставлення виробника до своєї продукції. В цьому випадку логотип і назва стають центральним елементом дизайну. Упаковка або етикетка виконуються у фірмовій колористиці.

Що стосується трендових способів реалізації цих тенденцій, то можна відзначити:

  • акварельні малюнки
  • технічні та анатомічні зображення чорнилом
  • мікрозображення
  • блоки квітів органічної форми
  • автентичний старовинний дизайн
  • суцільний однотонний колір
  • наявність ідеальної симетрії зображення.

Замовити дизайн упаковки і етикетки для риби

Більш детально з трендами дизайну упаковки для риби і морепродуктів ви можете ознайомитись на сторінці нашого портфоліо.

Пропонуємо послуги дизайну упаковки на замовлення. Зв’яжіться з нами по телефону, напишіть нам на пошту або в месенджер. Контакти вказані тут.