Back to top

Розробка айдентики, етикетки, упаковки

дизайн картонної упаковки

Чи знаєте ви, що за даними маркетингових досліджень щорічно на ринку з’являється близько 30 тисяч нових товарів? Але найцікавіше те, що лише 5% з них стають затребуваними у споживачів.

Часто це відбувається через те, що багато людей не прагнуть порівнювати плюси і мінуси продукції, а звертають увагу лише на привабливість упаковки. І сьогодні ми розповімо про те, як розробити дизайн упаковки з картону, який допоможе товару знайти свого покупця.

Правило 1. Дизайн упаковки повинен бути простим і зрозумілим

Одного погляду на упаковку повинно бути достатньо, щоб зрозуміти, що за товар знаходиться всередині і для чого він призначений. Дизайн картонної упаковки із зображенням продукції, висічкою, елементами інфографіки значно підвищує шанси покупки.

Оцінити ефективність дизайну упаковки на етапі розробки можна, використовуючи метод фокус груп. Спостерігаючи за реакцією людей, легко зрозуміти, наскільки вдалою є ідея і які корективи слід внести.

Правило 2. Матеріал упаковки має значення

Вибір пакувального матеріалу грає велику роль в комерційному успіху товару. Картонна упаковка завжди була дуже популярною, а в наші дні вона стала ще й престижною, ставши синонімом екологічності.

Нерідко товари в упаковці з картону виглядають солідніше і продаються за вищою вартістю, ніж, якби вони були упаковані, наприклад, в пластик. З іншого боку, картон часто використовують як просту упаковку для недорогої продукції.

Дизайн картонної упаковки повинен враховувати властивості пакувального матеріалу, використовувати його переваги і підкреслювати його достоїнства. При розробці дизайну слід брати до уваги такі фактори, як якість картону і  маркетингова політика бренду.

дизайн чайної упаковки
Правило 3. Упаковка повинна бути практичною

Створюючи дизайн упаковки, слід не забувати про її призначення. Упаковка повинна захищати товар при транспортуванні і зберіганні. Вибір форми та габаритів упаковки визначається не тільки естетикою, але й економічною доцільністю.

Розробляючи дизайн, бажано оптимізувати витрати матеріалу, необхідного для виробництва упаковки. Також важливо врахувати можливість компактного і стійкого складування як порожньої упаковки, так і упакованого товару.

Буває, що упаковка використовується набагато довше, ніж сам товар. Згадайте, як часто зручні і красиві картонні коробки від цукерок служать скриньками для зберігання різних речей.

Правило 4. Дизайн – для людей

Зручність і ергономічність – ще одне правило сучасного дизайну упаковки з картону. Картонна коробка повинна відкриватися без зайвих зусиль або використання сторонніх інструментів. Якщо упаковка не є одноразовою, слід передбачити, щоб вона добре закривалася.

Дизайн упаковки не повинен бути перевантажений інформацією. Люди легше сприймають картинки, ніж текст. Замінюйте слова зображеннями, використовуйте символи і піктограми, прибирайте зайве. Прагніть до максимальної виразності і ясності.

упаковка з картону

Правило 5. У дизайні упаковки важлива якість

Розробляючи дизайн упаковки, не забувайте про якісну реалізацію свого проекту. Сучасні технології та обладнання для виробництва упаковки значно розширюють можливості втілення дизайнерських ідей. Завдяки різним поліграфічним ефектів картонна упаковка придбає унікальний зовнішній вигляд і естетичність.

Ідеальний дизайн упаковки вимагає ідеального виконання. Тому дуже важливо замовити виробництво упаковки у компаній, які виконають ваше замовлення максимально якісно.